Pod hlavičkou dlouhý

Popis nerezového komínu

Nerezový komínový systém

Systém je tvořen třemi vrstvami materiálu. Vnitřní nerezová vložka, tepelná izolace a plášť z leštěného nerezového plechu. Výroba probíhá na automatizovaných linkách, které zajišťují kontrolu výrobního procesu. Jednotlivé díly proto vykazují vynikající vlastnosti a splňují požadavky na moderní stavební dílo (tepelný odpor, akustika, objemové změny, hmotnost, přesnost sestavení, povrchové úpravy, ekologie apod.)

Určení a rozsah použití:

Tepelná izolace nerezového komínového tělesa

Nerezový komín má výborný tepelný odpor. Díly se snadno zasunují do sebe, což eliminuje tepelné mosty při spojování. Roury jsou velmi přesné. Spojují se pouze zaklapávací sponou.

Akustika

Komínové těleso vystavěné z nerezových segmentů výrazně tlumí přenášení hluku z komínového tělesa a zajišťuje vysoký komfort při jeho užívání.

Objemové změny komínového tělesa

Při provozu komínu dochází častým teplotním změnám. Zátop, roztápění, samotný provoz, apod. Nerezové díly jsou velmi odolné a stálé proti objemovým změnám způsobených změnami provozní teplot komínu.

Hmotnost dílů

Manipulovat s rourami je velice snadné. Při průměrné hmotnosti cca 3 - 5 kg/ks, jde práce snadno od ruky. Díly se staví pouze jeden na druhý a spojují se zaklapávací sponou. Práce je proto méně namáhavá než stavby z jiných systémů. Montážní firmy nám potvrzují, že například komín výšky 9 - 12 m lze postavit během několika hodin.

Zdraví, bezpečnost a hygienická nezávadnost

Nerezové díly splňují ekologické trendy dnešní doby. Komínové díly jsou je nehořlavé a zvyšují požární odolnost celého objektu. Navíc jsou odolné proti chemickým a biologickým vlivům, škůdcům a neuvolňují žádné škodlivé látky.

Stavebnicový systém umožňuje rychlou a úspornou montáž i svépomocí

Dodávka komínového systému je vždy kompletní a obsahuje celou sestavu dílů: ukončení komínu, roury, izolace, sopouch, vložky na dvířka, dvířka, kondenzační jímka, spojovací objímky a ukončení sopouchu.

Komín si můžete jednoduše postavit svépomocí dle podrobného montážního návodu

Naše komíny již postavilo mnoho lidí všech věkových kategorií svépomocí nebo prostřednictvím stavební firmy bez problémů s pocitem jistoty, pohody a nezávislosti na různých palivech.

Určitě to zvládnete i Vy!

logo_hp logo_hp logo_hp logo_hp
Výhody pro Vás
  • On-line sklad
  • Vlastní doprava
  • Doprava zdarma po celé ČR
  • Vše skladem
  • Dodání do 24 hodin
Bezpečný nákup
Zákaznický servis
POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE