Pod hlavičkou dlouhý

Popis komínového systému CS komín Universal

Komínový systém CS komín Universal

Komínový systém Universal je stavebnicový systém určený i pro montáž svépomocí.

Systém je tvořen třemi vrstvami materiálu. Vnitřní keramická vložka, tepelná izolace 2,5 – 5 mm a lehčená betonovo - keramzitová nebo cihelná tvarovka. Výroba probíhá na automatizovaných linkách, které zajišťují kontrolu výrobního procesu. Jednotlivé díly proto vykazují vynikající vlastnosti a splňují požadavky na moderní stavební dílo (tepelný odpor, pevnost v tlaku, akustika, objemové změny, hmotnost, přesnost zdění, povrchové úpravy nasákavost, difuze vodních par, ekologie apod.)

Tvarovky

Tvarovky jsou směsí betonu a lehčeného keramzitu – materiálu, který je ekologický a má lepší tepelný odpor než ostatní druhy používaných materiálů. Dalším typem jsou cihelné tvarovky tvořené pouze jedním blokem. Tvarovka je jednolitý blok, což eliminuje tepelné mosty při spojování např. dvou kusů tak, jako u některých jiných systémů. Tvarovky jsou přesné, spojují se pouze tenkou vrstvou malty. V rozích každé tvarovky jsou otvory pro možnost armování roxorem (6 - 8 mm). Tvárnice má plnohodnotné zadní odvětrání tepelné izolace. Základní rozměr tvárnice je 38 x 38 x 24 cm o hmotnosti cca 12 - 14 kg.

Vnitřní keramické vložky

Jsou vyráběny německou firmou P-D Refractories sídlící v Čechách a jsou nejvyšší možné kvality. Komínové vložky jsou certifikovány pro suchý i mokrý provoz typu A1N1, B2N1, D3P1 s teplotní odolností do 600 °C provozní teploty a s odolností proti vyhoření sazí a minimální nasákavostí. Vhodné pro všechny druhy paliv. Stejné komínové vložky používá ve svých systémech převážná část konkurence.

Tepel izolace

Je dodávána v tloušce 25 mm pro průměr vložky 200 mm, 35 mm pro průměr vložky 180 a 45 mm pro průměr vložky 160 mm v tvarovaných ohebných pásech vyztužených nehořlavou tkaninou. Izolace je odolná protí vyhoření sazí s teplotní odolností T600. Tento produkt patří mezi nejvhodnější při izolování komínových systémů.

Tepelná pohoda

Betonovo - keramzitový a cihelný materiál obvodových tvarovek má vyšší tepelnou izolaci než samotný beton. Použití tvarovek v obvodovém plášti komínového tělesa snižuje náklady na vytápění a zvyšuje tepelnou pohodu v obývaných místnostech.

Pevnost v tlaku

Komínové tvarovky mají stálou pevnost v tlaku, a to i po několika zmrazovacích cyklech. Jejich pevnost se pohybuje okolo 17 MPa, což je vyšší hodnota než u jiných používaných materiálů.

Akustika

Komínové těleso vystavěné z betonovo - keramzitových a cihelných tvarovek velmi výrazně tlumí přenášení hluku z komínového tělesa a zajišťuje vysoký komfort při jeho užívání. Tvarovky mají lepší akustické vlastnosti než samotný beton, který má i vyšší zvukovou vodivost.

Objemové změny komínového tělesa

Při provozu komínu dochází častým teplotním změnám. Zátop, roztápění, samotný provoz, apod. Betonovo - keramzitové a cihelné tvarovky jsou velmi odolné a stálé proti objemovým změnám způsobených změnami provozní teplot komínu.


Hmotnost tvarovek

Manipulovat s tvarovkami je snadné díky nízké hmotnosti. Tvarovky se staví pouze jedna na druhou a tím odpadá skládání z několika kusů a vzniku svislých spár. Práce je proto méně namáhavá než stavby z jiných systémů.

Přesnost zdění

Základem pro bezchybné sestavení komínového tělesa je usazení a vyrovnání první tvarovky. Stavba je jednoduchá a rychlá, což še
tří i finanční náklady spojené s montáží.

Povrchová úprava komínu

Při dokončovacích pracích a povrchové úpravě komínu, se nejčastěji používá natažení povrchu do stavebního lepidla se sklo-textilní síťovinou (perlinkou) a jeho následné povrchové úpravy. Komíny se nemusí pracně nahazovat maltou tak, jako u jiných systémů. Tvarovky mají stejnou tvarovou stálost. Další variantou je použití okrasných prstenců v imitaci barevných cihel.

Nasákavost

Keramzitové i cihelné komínové tvarovky odolávají vzniku plísní, které vznikají kondenzací vodních par uvnitř konstrukce.


Zdraví, bezpečnost a hygienická nezávadnost

Betonovo - keramzitová i cihelná tvarovka splňují ekologické trendy dnešní doby. Perlit u betonovo - keramzitových tvarovek je přírodní materiál a je snadno recyklovatelný. Tvarovky jsou nehořlavé a zvyšují požární odolnost celého objektu. Navíc jsou odolné proti chemickým a biologickým vlivům, škůdcům a neuvolňují žádné škodlivé látky.

Stavebnicový systém umožňuje rychlou a úspornou montáž i svépomocí.

Dodávka komínového systému je vždy kompletní: ukončení komínu, tvarovek, izolace, vložek, sopouchu, vložky na dvířka, dvířek, kondenzační jímky, větrací mřížky, spárovací hmoty a zdící směsi
. Komín si můžete jednoduše postavit svépomocí dle podrobného montážního návodu.
Naše komíny již postavilo několik tisíc lidí všech věkových kategorií svépomocí nebo prostřednictvím stavební firmy bez problémů s pocitem jistoty, pohody a nezávislosti na různých palivech. 

logo_hp logo_hp logo_hp logo_hp
Výhody pro Vás
  • On-line sklad
  • Vlastní doprava
  • Doprava zdarma po celé ČR
  • Vše skladem
  • Dodání do 24 hodin
Bezpečný nákup
Zákaznický servis
POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE