Pod hlavičkou dlouhý

Kouřovody

Důležitou částí komínů jsou kouřovody. Firma Levné Komíny Zeman, s.r.o. má pro Vás připravené kouřovody standardních velikostí, které se drží norem komínových systémů dle ČSN 734201.

Poraďte se s našimi pracovníky o vhodném výběru kouřovodu.

Funkce komínů a kouřovodů

Kouřovod je určen k odvodu spalin do sopouchu z kouřového hrdla. Kouřovody odvádí spaliny a ovlivňují tak spotřebu paliva. Měly by být provedeny co nejkratší a s minimální nerovností vnitřku průduchu. Kouřovody jsou většinou ocelové a splňují tak kvalitní a dlouhodobou záruku životnosti.

Kouřovody a uplatnění daných norem

Dané normy udávají pro výrobu kouřovodů a jejich instalaci, že nesmí překročit čtvrtinu výšky komína a zároveň nesmí být delší, než jsou 3 m. Výjimečně při delší míře kouřovodu je nutné opatřit jeho povrch tepelnou izolací kvůli tepelnému odporu.

Instalace kouřovodu

Kouřovody jsou omezeny také ve směru a úhlu jejich montáže do komína. Dodržujte směr stoupání k sopouchu a při špatných tahových podmínkách volte úhel maximálně 45“. Toto sdělení akceptujte i při připojení pro vnitřní krbové vložky a komíny pro kotle na tuhá paliva.

Izolace kouřovodů

Rouru kouřovodu je nutné obalit tepelně odolnou, nehořlavou hmotou, doporučujeme šňůru z keramických vláken, která je výborná i svou elasticitou. Kouřovody nesmí nikdy zasahovat do světlého průřezu komínu.

Kouřovody a jejich údržba

Otvory v kouřovodech musí být dostatečně přístupné k jejich kontrole i údržbě. Průřez kouřovodu není nikdy větší než průřez komínu, jehož je součástí. Kvalitní tepelná izolace kouřovodu zlepšuje tah komínu.

Nabízíme Vám poradenství v instalaci komínových systémů.

Naši pracovníci jsou Vám k dispozici v zodpovězení otázek týkajících se komínů a jejich příslušenství, např. kouřovodů apod.
Pokud si nevíte rady s instalací kouřovodu, ochotně Vám pomohou naši zkušení pracovníci.

Objednejte si kouřovod u firmy Levné Komíny Zeman, s.r.o., kouřovody dodáme včetně doplňků ve sjednaném termínu.

 

logo_hp logo_hp logo_hp logo_hp
Výhody pro Vás
  • On-line sklad
  • Vlastní doprava
  • Doprava zdarma po celé ČR
  • Vše skladem
  • Dodání do 24 hodin
Bezpečný nákup
Zákaznický servis
POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE