Kouřovody

Důležitou částí komínů jsou kouřovody. Firma Levné Komíny Zeman, s.r.o. má pro Vás připravené kouřovody standardních velikostí, které se drží norem komínových systémů dle ČSN 734201.

Poraďte se s našimi pracovníky o vhodném výběru kouřovodu.

Funkce komínů a kouřovodů

Kouřovod je určen k odvodu spalin do sopouchu z kouřového hrdla. Kouřovody odvádí spaliny a ovlivňují tak spotřebu paliva. Měly by být provedeny co nejkratší a s minimální nerovností vnitřku průduchu. Kouřovody jsou většinou ocelové a splňují tak kvalitní a dlouhodobou záruku životnosti.

Kouřovody a uplatnění daných norem

Dané normy udávají pro výrobu kouřovodů a jejich instalaci, že nesmí překročit čtvrtinu výšky komína a zároveň nesmí být delší, než jsou 3 m. Výjimečně při delší míře kouřovodu je nutné opatřit jeho povrch tepelnou izolací kvůli tepelnému odporu.

Instalace kouřovodu

Kouřovody jsou omezeny také ve směru a úhlu jejich montáže do komína. Dodržujte směr stoupání k sopouchu a při špatných tahových podmínkách volte úhel maximálně 45“. Toto sdělení akceptujte i při připojení pro vnitřní krbové vložky a komíny pro kotle na tuhá paliva.

Izolace kouřovodů

Rouru kouřovodu je nutné obalit tepelně odolnou, nehořlavou hmotou, doporučujeme šňůru z keramických vláken, která je výborná i svou elasticitou. Kouřovody nesmí nikdy zasahovat do světlého průřezu komínu.

Kouřovody a jejich údržba

Otvory v kouřovodech musí být dostatečně přístupné k jejich kontrole i údržbě. Průřez kouřovodu není nikdy větší než průřez komínu, jehož je součástí. Kvalitní tepelná izolace kouřovodu zlepšuje tah komínu.

Nabízíme Vám poradenství v instalaci komínových systémů.

Naši pracovníci jsou Vám k dispozici v zodpovězení otázek týkajících se komínů a jejich příslušenství, např. kouřovodů apod.
Pokud si nevíte rady s instalací kouřovodu, ochotně Vám pomohou naši zkušení pracovníci.

Objednejte si kouřovod u firmy Levné Komíny Zeman, s.r.o., kouřovody dodáme včetně doplňků ve sjednaném termínu.


Nákupní Košík
Doprava ZDARMA
při objednávce nad 11.000 Kč
0 ks za 0 Kč